طبیعت و گردشگریجهان گردی

چگونه سفر خارجی ارزان داشته باشیم؟

از هر فردی بپرسید که برای تعطیلات بعدی سفر خارجی را ترجیح می‌دهید یا داخلی، قطعاً گزینه اول را انتخاب می‌کند. اما متأسفانه هزینه‌های سفر خارجی اجازه فکر به این گزینه را به بسیاری از افراد نمی‌دهند؛ غافل از این که به‌راحتی می‌توان سفر خارجی ارزان داشت.

بسیاری از افرادی که در اطرافمان سالی چند مسافرت خارجی را تجربه می‌کنند، تجربه سفرهای ارزان خارجی را دارند. به همین دلیل به‌راحتی هزینه سفرهای خود را تخمین می‌زنند. اگر شما چنین تجربه‌ای ندارید، نگران نباشید. ما به شما نکاتی را می‌گوییم که باتوجه‌به آن هزینه‌های سفر خود را تاحدامکان کاهش دهید. در انتهای این متن شما نیز یکی از آن دسته افرادی هستید که در سال چند سفر خارجی را تجربه می‌کند.

سفر خارجی ارزان با تور یا بدون تور؟

پیش از هر چیز شما باید انتخاب کنید که چگونه می‌خواهید به سفر بروید. به نظر شما هزینه سفر با تور به‌صرفه‌تر است یا هزینه سفر بدون تور؟! به‌طورکلی هزینه مسافرت ۳ قسمت اصلی دارد؛ محل اسکان، نوع خوردوخوراک و گردش‌هایی که انجام می‌دهید.

اگر می‌خواهید خودتان برای سفر خارجی اقدام کنید، باید بدانید که در این سفر هیچ محدوده قیمت مشخصی برای موارد گفته شده وجود ندارد. یعنی شما نمی‌دانید هزینه سکونت در مقصد موردنظر چقدر است! همچنین هزینه خوردوخوراک را کاملا حدودی حساب می‌کنید. این در حالی است که شاید حتی جاذبه‌های گردشگری آن منطقه را نشناسید، چه برسد به اینکه بخواهید هزینه بازدید از آن‌ها را در نظر بگیرید.

در نقطه مقابل، در سفر با تور مسافرتی خارجی همه این موارد از قبل مشخص است؛ یعنی محل اسکان، تعداد شب‌های سفر، نوع خوراک و مکان‌های دیدنی که قرار است از آن بازدید کنید. از مزایای دیگر سفر با تور، وجود لیدر مسلطی است که شما را با تاریخچه آن مکان دیدنی آشنا می‌کند.

به‌این‌ترتیب مشخص است که در سفر با تور کمترین هزینه را خواهید داشت؛ بنابراین اگر به دنبال سفر خارجی ارزان هستید، تورها به‌خصوص تورهای خارجی لحظه آخری گزینه‌های بسیار مناسبی هستند.

سفر خارجی ارزان را با تور تجربه کنید.

چرا با تور سفر خارجی ارزانی داریم؟

صاحبان آژانس‌ها به دلیل اعزام مکرر مسافران، تخفیف‌های ویژه‌ای از هتل‌ها یا شرکت‌های مسافربری می‌گیرند. شما اگر بخواهید در طول سال یک مسافرت به اروپا داشته باشید، قیمت بلیط کشورهای اروپایی بر اساس نرخ همان موقع از سال محاسبه می‌شود. این در حالی است که آژانس‌های مسافربری از ابتدای سال تعداد زیادی بلیط با قیمت ارزان خریده‌اند و در طول سال اگر کسی قصد گردشگری در اروپا را داشته باشد، در اختیارش قرار می‌دهند. به‌این‌ترتیب هزینه سفر با تور مسافرتی خارجی از نظر حمل‌ونقلی نیز کاهش پیدا می‌کند.

ماجرای اقامت و هتل نیز به همین ترتیب است؛ چون آژانس‌ها ابتدای سال برای مدت مشخصی مثل 6 ماه یا یک سال با هتل قرارداد می‌بندند و از آنها تخفیف می‌گیرند. به این صورت قطعاً شما نیز جهت اقامت قیمتی پایین‌تر از قیمت معمول پرداخت می‌کنید و سفر خارجی کم‌هزینه‌تری خواهید داشت.

جالب است بدانید که در مورد رستوران و وعده‌های غذایی نیز ماجرا از همین قرار است؛ هرچه تعداد سفارش بالاتر برود، به همان ترتیب هزینه‌‌ها نیز کم می‌شود. از طرفی اگر فرض کنیم در سفر شخصی به همان جاذبه‌های گردشگری جهان بروید که با تور می‌رفتید، همچنان هزینه بیشتری نسبت به تور سفر خارجی ارزان باید پرداخت کنید! باتوجه‌به این موارد هزینه سفر خارجی با تور نسبت به هزینه سفر خارجی بدون تور بسیار مقرون‌به‌صرفه و کم‌هزینه است.

آیا می‌توان سفر شخصی را با تور ادغام کرد؟!

شما این امکان را دارید که سفر شخصی خود را با تور ادغام کنید.

شاید باورتان نشود، اما شما این امکان را دارید که سفر شخصی خود را با تور ادغام کنید. احتمالاً هیچ ایده‌ای در مورد این سفرها ندارید، اما شما با این قابلیت که به‌تازگی ارائه شده است، سفرهای جذابی را تجربه خواهید کرد. برای استفاده از این امکان باید ونی را همراه با راننده اختیار کنید.

به‌این‌ترتیب این امکان را دارید که هرجایی در سفر خود توقف کنید. اگر سراغ تورهای معتبر بروید، به‌احتمال زیاد راننده‌های ون باتجربه‌های فراوان خود، لیدرهای قدرتمندی برای سفر شما خواهند بود. این سفرها به‌خصوص زمانی که تعدادتان زیاد باشد، مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. به این صورت که هزینه ون بین افراد بیشتری تقسیم می‌شود و همگی نیز به یک اندازه از تور لذت می‌برید.

هزینه محل اقامت در سفر خارجی ارزان

برای افرادی که به دنبال مسافرت خارجی ارزان هستند، محل اقامت سهم بزرگی در تعیین هزینه‌های آن‌ها دارد. سفر به جاهای دیدنی دنیا گران هستند، به‌خصوص زمانی که اقامتگاه‌هایی باکیفیت و خدمات 5 ستاره انتخاب می‌کنید. این در حالی است که اگر به دنبال هزینه‌های کمتر هستید، گزینه‌های دیگری نیز برای اقامت پیش روی شما قرار دارد. به‌عنوان‌مثال، مسافرخانه‌ها و هاستل‌ها گزینه‌های ارزان‌تری هستند که هزینه‌های شما را به طور قابل‌توجهی پایین می‌آورند.

در مورد هاستل‌ها چه می‌دانید؟

برای داشتن سفر خارجی ارزان هاستل بهترین گزینه پیش روی شما است که با اقامت در آن از امکانات هتل با هزینه کمتر بهره‌مند می‌شوید.

اگر با داشتن هم خانه در سفر خود مشکلی ندارید، هاستل بهترین گزینه پیش روی شما است. از آن جایی که هاستل در ایران خیلی کم است، احتمالاً الان این سوال برای شما پیش آمده که هاستل چیست. در جواب باید بگوییم که هاستل اقامتگاهی گرم و صمیمی است که در آن یک اتاق در اختیار چند مسافر قرار می‌گیرد.

علاوه بر فضای خواب، سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه نیز به‌صورت مشترک توسط مسافران استفاده می‌شود. اگر فکر شما به‌سوی خوابگاه‌های دانشجویی رفت، باید بگوییم که فضای هاستل را به‌خوبی درک کرده‌اید. چنانچه در انتخاب محل اقامت خود سخت‌گیر هستید، باید به شما بگوییم که امکانات هاستل چیزی از هتل کم ندارد. تنها تفاوت هاستل با هتل در استفاده مشترک فضای اتاق با مسافران دیگر است که برای بسیاری از افراد جذابیت هم دارد.

مورد دیگری که هاستل‌ها را برای مسافران جذاب می‌کند، امکان استفاده از آشپزخانه است. شما می‌توانید در این اقامتگاه‌ها وعده‌های غذایی مخصوص خود را نیز درست کنید. حتی در برخی از هاستل‌ها وسایل آشپزی نیز وجود دارد.

البته هزینه اقامت در هاستل‌ها باتوجه‌به امکانات آن‌ها متفاوت است. به طور میانگین هزینه اقامت در هاستل‌های آمریکای لاتین و آسیا برای هر نفر شبی 5 دلار است. این مبلغ در هاستل‌های اروپایی حدود 10 الی 15 دلار خواهد بود. این هزینه‌ها نوید سفر خارجی ارزان را به شما می‌دهد.

اگر هتل را انتخاب می‌کنید، این نکات را باید بدانید!

با توجه به برخی از نکات اقامت در هتل هزینه کمتری برای شما خواهد داشت.

چنانچه مسافرخانه یا هاستل‌ها را دوست ندارید، هتل بهترین گزینه برای شما است. هیچ تفاوتی ندارد که سفر شما کاری یا تفریحی باشد، شما باید پیش از شروع سفر هزینه محل اقامت در خارج از کشور را تخمین بزنید. بهترین راه رزرو آنلاین هتل‌های خارجی قبل از سفر است. با این کار نه‌تنها خیالتان از بابت اقامتگاهتان آسوده خواهد بود، بلکه هزینه‌های سفر را نیز از قبل می‌دانید.

از طرفی دیگر رزرو آنلاین به شما این امکان را نیز می‌دهد که از نظرات و تجربه‌های افرادی که قبلاً مسافر هتل‌های مختلف بوده‌اند، استفاده کنید. همچنین می‌توانید در میان هتل‌های مختلف با امکانات متفاوت یکی از آن‌ها را باتوجه‌به بودجه خود انتخاب کنید. امکاناتی مانند دسترسی به اینترنت، پارکینگ، استخر و سالن ورزشی، صندوق امانات، سرو وعده‌های غذایی، شرایط کنسلی و دسترسی به مسیرهای موردنظر شما از مواردی است که باید در انتخاب هتل به آن‌ها توجه داشته باشید.

در کشورهای خارجی رایگان اقامت کنید!

بسیاری از افراد در سراسر دنیا به گردشگری و مسافرت‌های خارجی علاقه دارند، اما هزینه‌های سفر و محدودیت بودجه اجازه تجربه مسافرت‌های خارجی را به آن‌ها نمی‌دهد. کوچ سرفینگ به وجود آمد که همه گردشگران با هزینه‌های کم از جاذبه‌های گردشگری دنیا لذت ببرند.

کوچ سرفینگ اصطلاحی جدید در میان مردم ایران است که با عنوان کاناپه گردی نیز شناخته می‌شود. درواقع کوچ سرفینگ وب‌سایتی است که تجربه اقامت رایگان در کشورهای مختلف را برای شما رقم می‌زند. هر فردی از هر گوشه دنیا به دنبال اقامت در شهر یا کشوری دیگر باشد، در این سایت عضو می‌شود. درواقع در این وب‌سایت شما به دنبال افراد مهمان‌نوازی هستید که در آن منطقه از تجربه وقت گذراندن با مهمانان خارجی لذت می‌برند.

این افراد به شما اجازه اقامت در خانه خود را بدون هیچ هزینه‌ای می‌دهند. بنابراین افرادی که به دنبال اقامت رایگان در کشورهای دیگر هستند، به‌راحتی می‌توانند در سایت کوچ سرفینگ ثبت‌نام کرده و یکی از این میزبان‌های خوش‌ذوق را پیدا کنند. تجربه سفر با کوچ سرفینگ بسیار جالب است؛ زیرا با آدم‌هایی متفاوت از سراسر دنیا آشنا می‌شوید.

چند سال پیش من تجربة اسکان در استانبول را به مدت یک هفته به همین روش داشتم که یکی از خاطره‌انگیزترین سفرهای من بود. زیرا علاوه بر هزینه‌های کم، دوستان زیادی پیدا کردم و چیزهای زیادی یاد گرفتم.

سفر زمینی یا سفر هوایی؛ مسئله این است!

حالا باید به این فکر کنید که چگونه به مقصد موردنظر خود سفر کنید. اگر به دنبال بلیط سفر خارجی ارزان به بهترین جاذبه‌های دنیا هستید، باید باتوجه‌به بودجه خود میان هواپیما، قطار یا اتوبوس یکی را انتخاب کنید. البته در این انتخاب باید به فاکتورهای بیشتری علاوه بر هزینه‌های سفر توجه کنید. به‌عنوان‌مثال، اگر شما قصد سفر کوتاه ۳ یا 4 روزه به مقصدی دور را دارید، بهترین گزینه برای شما هواپیما است.

اما باید در نظر داشته باشید که سفر با هر وسیله نقلیه‌ای مزایای خودش را دارد. اگر می‌خواهید با چشم باز یکی از این وسایل نقلیه را انتخاب کنید، ادامه این متن را از دست ندهید.

سفر با هواپیما

هواپیما بهترین گزینه در مسافرت‌های خارجی است.

در مسافرت‌های خارجی به نقاط دور بهترین گزینه پیش روی شما هواپیما است. یکی از آشکارترین مزیت سفرهای هوایی صرفه‌جویی در زمان است. شما با هواپیما در عرض چند ساعت از نقطه‌ای در دنیا به نقطه‌ای دیگر خواهید رفت.

اما در مقابل سفر با هواپیما معایبی نیز دارد. اولین عیب بزرگ سفر با هواپیما که بسیاری از افراد را از خرید بلیط منصرف می‌کند، قیمت بالای آن است. اگر شما نیز به دنبال سفر خارجی ارزان هستید، احتمالاً هواپیما را از گزینه‌های خود حذف می‌کنید؛ غافل از این که امکان خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت را دارید.

کافی است که به دنبال بلیط‌های چارتر ارزان‌قیمت باشید. بلیط‌های چارتر در شرایط زمانی خاص تخفیف می‌خورند و با قیمتی پایین‌تر از بلیط‌های سیستمی فروخته می‌شوند. ازاین‌رو اگر هوشمندانه به دنبال بلیط هواپیما باشید، سفر هوایی ارزان قیمتی را تجربه می‌کنید.

سفر هوایی به جاهای دیدنی جهان احتمالاً همیشه سریع‌ترین راه برای شما خواهد بود، اما در عوض گران‌تر از سایر وسایل نقلیه است. گاهی این هزینه‌ها به‌اندازه‌ای در نظر ما زیاد است که نیاز به بررسی وسایل نقلیه آهسته‌تر داریم.

سفر با قطار

مسافرت با قطار ایمن‌ترین سفر زمینی محسوب می‌شود.

اگر هواپیما را برای سفر خارجی ارزان مناسب نمی‌دانید، گزینه بعدی قطار است. قیمت بلیط‌های قطار در مقایسه با بلیط‌های هواپیما بسیار معقول هستند و ازاین‌رو بسیاری از افراد سفر با قطار را به سفر با هواپیما ترجیح می‌دهند.

اگر با خانواده سفر می‌کنید، قطار گزینه جذابی برای شما خواهد بود. زیرا می‌توانید کوپه‌ای را دربست برای خانواده خود رزرو کنید. قطعاً شما به همراه خانواده یا دوستان خود در کوپه‌ای اختصاصی بسیار راحت خواهید بود. حتی اگر مسافرت با این وسیله نقلیه ساعت‌ها زمان ببرد، از کنار هم بودن در مسیر لذت خواهید برد.

البته مسافرت با قطار معایب خود را نیز دارد. درست است که قطار به‌آرامی حرکت می‌کند، اما تکان‌های آن ممکن است سبب بروز عوارض در شما شود.

ارزان‌ترین سفرهای خارجی با اتوبوس

اگر می‌خواهید هزینه‌های سفر خود را تا جای ممکن پایین بیاورید، بدون شک باید اتوبوس را برای سفر انتخاب کنید. سفر خارجی ارزان با اتوبوس احتمالاً اولین گزینه‌ای است که به آن فکر می‌کنید. البته در هنگام خرید بلیط اتوبوس، اگر سراغ بلیط‌های VIP بروید، قطعاً باید بیشتر هزینه کنید. در مقابل این هزینه، امکانات و مزایای سفر با اتوبوس‌های VIP نیز بیشتر خواهد بود.

اما اگر اتوبوس را برای سفر انتخاب کردید، باید خطر مسافرت با این وسیله نقلیه را نیز به جان بخرید. زیرا آمارها نشان می‌دهد که اغلب سوانح رانندگی مربوط به اتوبوس‌ها می‌شود. از دیگر معایبی که سفر با اتوبوس دارد، سروصدا و نداشتن حریم شخصی است. اما درعوض با اتوبوس ارزان‌ترین سفر خارجی زمینی را تجربه خواهید کرد.

سایر موارد مؤثر در هزینه سفر خارجی

فاکتورهای مختلفی در تعیین هزینه‌های سفر تاثیر می‌گذارند که پیش از مسافرت باید تمام آن‌ها را بسنجید.

تا به اینجا در مورد مهم‌ترین نکات در سفر خارجی ارزان صحبت کردیم، اما باید بدانید که هزینه‌های مسافرت تنها به این موارد محدود نمی‌شود. موارد زیادی برای کنترل هزینه‌های گردشگری خارجی مثل غذا، وسیله نقلیه درون شهری و غیره نیز وجود دارد. توصیه می‌کنیم که پیش از سفر به هر کشوری ابتدا پیش‌زمینه‌ای در مورد هزینه‌های آن داشته باشید. در این صورت می‌توانید مبلغی برای چند روز مسافرت به آن کشور پیش‌بینی کنید و آن مبلغ را به خود ببرید.

اما پیش از تمام این موارد شما باید مقصد را انتخاب کنید. مقصد خود به تنهایی سهم بزرگی در هزینه های شما دارد. اگر به دنبال هزینه های پایین در سفر خود هستید، بهتر است که سفر به کشورهای خارجی ارزان را اولویت قرار دهید. شاید در ابتدا تصور شما این باشد که کشورهای ارزان ارزش بازدید را ندارند، اما واقعیت این است که بسیاری از آن ها پر از جاذبه های گردشگری هستند. در تجربه سفرهای خارجی ارزان قیمت پیشنهاد ما این است که گردشگری خود را از کشورهای همسایه آغاز کنید.

کلام آخر

بسیاری از افراد با تصور اینکه سفرهای خارجی هزینه‌های زیادی برایشان دارد، هیچگاه این سفرها را تجربه نمی‌کنند. البته که همین‌طور است، اما با نکاتی که در این متن گفته شد، تا حدود زیادی هزینه‌های خود را کاهش خواهید داد. حالا دیگر زمان آن رسیده است که دست‌به‌کار شوید و باروبندیل مسافرت را ببندید و با خیال آسوده کشوری ارزان برای مسافرت انتخاب کنید. شاید تصور داشتن سفر خارجی ارزان برای شما دور از انتظار باشد، اما واقعیت دارد. کافی است یک‌بار مسافرت خارجی ارزان را تجربه کنید، بدون شک پس از آن سالی یک‌بار سفر خواهید رفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید